AUTOR ARCHIWUM WSPÓŁPRACA

Rewolucje na blogu

13/05/2016
Musiałem zmienić kilka rzeczy na blogu, aby wszystko było na nim spójne. Jest nowa nazwa, zakładki, odświeżony logotyp oraz dodałem kilka nowości. Po co wprowadziłem zmiany? Wyjaśniam w tym tekście.

Nowe zakładki współpraca, autor

Dodałem zakładkę współpraca, aby ułatwić pracę m.in. pracownikom agencji reklamowych. Otrzymuję od nich sporo wiadomości w sprawie współpracy. Miałem na blogu kilka komercyjnych tekstów – opisałem je w nowej sekcji.

Stwierdziłem, że z zakładek „o blogu” oraz „o autorze” zrobię jedną. Nowy dział to „autor” – tutaj znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o mnie oraz w jaki sposób najszybciej się ze mną skontaktować.

Hashtagi

Moim oficjalnym hashtagiem jest #MikeWay – używam go przy dodawaniu zdjęć na Instagramie oraz nowych wpisach na stronie fanowskiej na Facebooku.

Poniżej list tagów, które będę dodawał za każdym razem, kiedy pojawi się nowy tematyczny tekst na blogu:
#MikeWayLifestyle  
#MikeWayTravel 
#MikeWayMedia 
#MikeWayFood 
#MikeWaySport 

Czyli np. jeżeli będę dodał nowy wpis odnośnie wyprawy życia na Filipiny to dodam hashtag #MikeWayTravel. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Jeżeli nie, dajcie znać.

Egosuper przechodzi do lamusa

Egosuper – mam dość tej nazwy, mam dość ludzi, którzy mnie niepotrzebnie przez nią szufladkują. Po części ich rozumiem i sam jestem sobie winien, bo to ja wybrałem taką, a nie inną nazwę na bloga. Zrozumiałem, że Egosuper w żaden sposób nie identyfikuje się ze mną. Nie mam wybuchowego ego, a tym bardziej superego. Jestem postacią z pozytywnym nastawieniem do ludzi i życia.

Oczywiście mógłbym się nie przejmować negatywnym odbiorem i nic nie zmieniać, jednak wewnętrznie czułem się źle. Bywały takie sytuacje w których kłuło mnie w gardle, gdy wymawiałem adres do swojego bloga – wtedy wiedziałem, że przyszedł czas na przeistoczenie.

Nirvana, AC/DC, Black Sabbath, Jason Hunt (vel. Kominek, Tomek Tomczyk) – oni też mieli różne szyldy. Jest to potrzebne i nie ma w tym nic dziwnego. Bo w życiu nie ma złych decyzji. Ponosimy tylko konsekwencje swoich wyborów.
Z nową nazwą bloga chcę się utożsamić. Nie chcę zgrzytać zębami przy jej wymawianiu. Dlatego debiutująca marka bloga to MikeWay.

Dlaczego Mike? W koszykarskim środowisku mam różne pseudonimy. Najczęściej wołają na mnie Mike, zaraz obok Rzodkiewki – tę historię kiedyś opiszę, jeżeli oczywiście będziecie chcieli. Dlaczego Way? Bo droga. Nie ma tutaj wielkiej filozofii.
MikeWay, czyli moja droga przez życie. Chciałem, aby nowa nazwa była przyjazna. Myślę, że mi się to udało.

Nowy logotyp

Odświeżony znak firmowy wygląda tak:

MikeWay

Możecie śmiało pisać o swoich wrażeniach na jego temat. Mi się podoba – jest spójny ze stroną oraz minimalistyczny. Ma w sobie to „coś”. Twórcą logotypu jest utalentowany grafik Maciej Burzykowski.

Jakie zmiany czekają bloga w niedalekiej przyszłości? Blog będzie podzielony na działy (lifestyle, travel, food, media, sport), ale do tego potrzebuję więcej opublikowanych tekstów. Na razie skupiam się na publikacjach tekstów z Filipin. Mając nowy logotyp na blogu jestem zwarty i gotowy, aby pisać częściej.

Top 4 najczęściej czytanych tekstów

Przedstawiam mały bonus. Oto lista tekstów, które mają najwięcej odsłon:
1. Skąd ma pani mój numer? Z internetu – ponad 14 tysięcy odsłon
2. Cmentarne hieny gazety Fakt  – ponad 7 tysięcy odsłon
3. Jak uniknąłem oszustwa na Allegro – ponad 5 tysięcy odsłon
4. Dziewica na tronie, a różowa sieć tonie – ponad 2 tysiące odsłon

 

Jeżeli spodobała Ci się publikacja: polub fan page.

Dzięki!

 • PRZECZYTAJ TAKŻE:

  Wyczekane smakuje lepiej

  „Zmiany, zmiany, zmiany” - powiedział Stanisław Tym w kultowym polskim filmie „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. Otóż to! Po prawie dwóch latach prowadzenia bloga, nadchodzi rewolucja. Impulsem do zmian były azjatyckie wakacje na Filipinach.
  01/03/2016

  Pomarańczowo mi na
  Orange Warsaw Festival

  10 lat temu obraziłem się na Limp Bizkit. Specjalnie dla nich pojechałem z Warszawy do Katowic na ich pierwszy koncert w Polsce. Na miejscu okazało się, że występ został odwołany. Na szczęście Fred Durst zrekompensował się na Orange Warsaw Festival.
  18/06/2014

  Jak szybko i prosto zamówić jedzenie online

  Jesteśmy zabiegani, wiecznie w niedoczasie, narzekamy na jakość jedzenia, które spożywamy w biegu. Niewielu z nas może sobie pozwolić na luksus robienia zakupów zdrowej żywności i wielogodzinne stanie „przy garach”. Dlatego prościej i szybciej zamówić...
  25/05/2015