AUTOR ARCHIWUM WSPÓŁPRACA

Poczuj czaczę ze Spotify

01/02/2015
Nie znam ludzi, którzy nie lubią słuchać muzyki. Pani z warzywniaka, pan spod budki z piwem czy nawet Twój wredny szef…czują czaczę! Miękną im nogi, kiedy słyszą ulubioną nutkę. Koniec ze słuchaniem muzyki na Youtubie czy przez iTunes. Przyszedł czas na Spotify!

Każdy z nas ma swoje ulubione gatunki muzyczne, ulubione zespoły. Muzyka towarzyszy nam wszędzie. Niektórzy nawet nie potrafią bez niej żyć – znajduję się w tym gronie osób. Są artyści, którzy zmuszają do refleksji, odprężają, motywują… Ale co zrobić w przypadku, kiedy chce się posłuchać wybitny utwór muzyczny na każdym urządzeniu? Znalazłem na to pytanie odpowiedź. Drodzy Państwo. Przedstawiam Wam Spotify – to nowy wymiar słuchania muzyki!

O Spotify słyszałem rok temu. Nie byłem jednak do nich przekonany. Przez 20 lat kolekcjonowania mptrójek na dysku twardym, dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że zajmują mi one, aż 97 gb! Za sprawą Spotify, wykasowałem całą bibliotekę muzyczną.

Jestem pokoleniem, które w latach 90-tych kupowało pirackie płyty CD na Stadionie Dziesięciolecia (teraz mamy piękny Stadion Narodowy), ściągało muzykę przez modem analogowy (nr. 0 20 21 22, login: ppp, hasło:ppp – pamiętam do dziś), jedna piosenka mp3 (ok. 3-4 MB) potrafiła się ściągać przez godzinę. W tych beztroskich latach większość z nas była muzycznymi piratami – tylko nielicznych było stać na kupowanie oryginalnych płyt CD. Te czasy minęły.

Dlaczego zdecydowałem się na płatne korzystnie ze Spotify? Za 19,90 zł mam dostęp do 20 milionowej bazy utworów. Bez ograniczeń, bez reklam, bez dostępu do Internetu. Mam pełną synchronizację między urządzeniami. Słucham piosenki na laptopie, a w tym samym momencie odpalam ją na smartfonie – świetna rzecz. Oprócz standardowych gatunków muzycznych, takich jak pop, rock, dance, hip hop, rnb, country, klasyczna, folk, metal, soul, jazz, punk, reagge…znajdziecie muzykę, która jest dopasowana do waszego aktualnego samopoczucia: do ćwiczeń, do kolacji, relaksacyjna, nastrojowa, na imprezę, koncentracja, do snu, na podróż, romantyczna, komedia, dla dzieci. Czyli dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet fani disco polo nie będą zawiedzeni. Takie hity jak „Ona tańczy dla mnie” czy „Jesteś szalona” również znajdują się na Spotify. Jak się bawić, to się bawić…

Co ciekawe przez 30 dni można testować wersję Premium zupełnie za darmo. Skorzystałem z tej opcji i… zostałem. Kupili mnie. Od niedawna weszła opcja Spotify Family. W najdroższej opcji (5 osób) zapłacicie na korzystanie z wersji Premium 59,99 zł.

Poniżej polskie ciekawostki z 2013 roku

Spotify w Polsce 2013
12 lutego Spotify obchodzi swoje drugie urodziny w Polsce. Czy udostępni podobną infografikę? Jestem z nimi w kontakcie. Jeżeli tylko dostanę info, zrobię aktualizację wpisu.

Jeżeli spodobała Ci się publikacja: polub fan page.

Dzięki!

 • PRZECZYTAJ TAKŻE:

  UPDATE: 31/07/2015
  Wakeboard w Polsce
  rośnie w siłę!

  Nie wiesz jak wykorzystać wolne dni? Mam świetną alternatywę! W pierwszy weekend sierpnia odbędą się nad Zegrzem międzynarodowe zawody wakeboardowe za motorówką Wakeboard Grand Prix Poland 2015 by MasterCraft. Wakeboardziści w Europie będą walczyć o...
  27/07/2015

  Większy znaczy bezpieczniejszy

  W Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Włoszech, a od paru dni nawet w Polsce można jeździć legalnie nie tylko skuterem, ale również motorem o pojemności 125cm3. Jeżeli nie lubisz tracić czasu stojąc w ulicznych korkach, masz prawo jazdy od trzech lat...
  22/08/2014

  Polowanie na filipińskich szamanów

  Siquijor to pierwsza wyspa, którą zwiedzieliśmy na Filipinach. Filipińczycy nazywają ją Wyspą Voodoo - do dzisiaj odprawia się na niej szamańskie rytuały. Niektórzy twierdzą, że na Siquijor nic ciekawego się nie dzieje. To nudziarze, którzy nie są głodni...
  04/09/2017