AUTOR ARCHIWUM WSPÓŁPRACA
UPDATE: 31/07/2015

Wakeboard w Polsce
rośnie w siłę!

27/07/2015
Nie wiesz jak wykorzystać wolne dni? Mam świetną alternatywę! W pierwszy weekend sierpnia odbędą się nad Zegrzem międzynarodowe zawody wakeboardowe za motorówką Wakeboard Grand Prix Poland 2015 by MasterCraft. Najlepsi wakeboardziści w Europie będą walczyć o 1000 euro.

Riderzy będą wojować o 1000 euro, a ja mam dla Was dwuosobowy voucher o wartości 1000 pln, który obejmuje godzinę nauki pływania na wakeboardzie za motorówką z instruktorem. Ale o tym później…

Wakeboard_WakeGP_Warszawa_Zegrze_1

Jeżeli jesteś fanem sportów wodnych lub lubisz aktywnie spędzić czas, to widzimy się nad Zegrzem (31 lipca – 2 sierpnia) na terenie hotelu Warszawianka, aby podziwiać najlepszych wakeboardzistów w Europie. W zeszłym roku w zawodach Wake GP wzięło udział 71 zawodników, m.in. z Czech, Łotwy, Słowacji, Niemiec i Polski, którzy wykonali ponad tysiąc popisowych trików. Oprócz wymiataczy z Europy (w tym roku weźmie udział mistrz świata, Słowak Miro Hribik), będzie można podziwiać również Polaków. Na wodzie będą walczyć: Grzegorz Nycz (vice mistrz Polski 2014), Urszula Czerobska (vice mistrzyni Polski 2014) oraz Olaf Ułanowicz (II vice mistrz Polski 2014).

Wakeboard_WakeGP_Warszawa_Zegrze_2

Nagrody. Kategorie: 
Open Man: I miejsce 1000 euro, II miejsce 500 euro, III miejsce 250 euro.
Open Women: I miejsce 400 euro, II miejsce 200 euro, III miejsce 100 euro.

Wake to nie tylko sport dla snowboardzistów (dla nich to znakomita alternatywa na lato) oraz skateboardzistów. Każdy może spróbować swoich sił, aby pływać na desce wakebordingowej po wodzie. O swoich pierwszych podrygach pisałem tutaj.

Wakeboard_WakeGP_Warszawa_Zegrze_4

Nie wszyscy wiedzą, ale wakeboard jest najszybciej rozwijającym sportem wodnym na świecie! Co ciekawe, będzie on sportem towarzyszącym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W Polsce jest już około 40 wyciągów, a jeszcze dwa lata temu było ich ok. pięcioro.

„Obserwujemy wielki boom na wake’a! Z roku na rok wzrasta jego popularność, przede wszystkim dzięki nowoczesnej infrastrukturze. To daje ogromne możliwości miłośnikom aktywnego wypoczynku nad wodą i pływania na jednej lub dwóch deskach niemal w każdym regionie Polski” – mówi prezes Polish Water Sport Federation Plus, Konrad Kępczyński.

Wakeboard_WakeGP_Warszawa_Zegrze_3

Kalendarz:

31 lipca | piątek:
10:00 – 11:30 kwalifikacje kobiet
12:00 – 13:00 kwalifikacje juniorów
14:00 – 19:30 Lech Team Challenge

1 sierpnia | sobota:
9:00 – 14:00 kwalifikacje seniorów
14:30 – 15:00 finały juniorów
15:15 – 16:15 finały kobiet
16:30 – 19:30 finały seniorów
21:30 – wręczenie nagród

2 sierpnia | niedziela:
11:00 – 15:00 wakesurf
11:00 – 15:00 flyboard
16:00 – wręczenie nagród

Miło mi poinformować, że mój blog został patronem medialnym imprezy. A co za tym idzie? Można wygrać dwuosobowy voucher! Co trzeba zrobić, aby go wygrać?

Voucher_Wakeboard_WakeGP_Warszawa_Zegrze

Każdy z nas miał w swoim życiu mniej lub bardziej zabawne/ciekawe historie związane ze sportem. Historia nie musi dotyczyć sportów wodnych. Może ona dotyczyć nawet pici polo na żużlu. Perypetia, która mnie powali z nóg – wygra! Zdjęcia lub filmiki będą mile widziane, jednak nie jest to konieczne, aby zdobyć nagrodę. Ogranicza Was tylko kreatywność. Zwycięzcę podam w piątek, 31 lipca.

Swoje historie wpiszcie w komentarzach pod tym tekstem. Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Wyniki konkursu:

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie! Wybór był ogromnie trudny, ale ktoś musiał zgarnąć nagrodę. Najbardziej urzekła mnie historia Jacq. Gratuluję wygranej! Skrobnij do mnie maila na mike@mikeway.pl, abym Ci podał nr telefonu do organizatora.

Jeżeli spodobała Ci się publikacja: polub fan page.

Dzięki!

 • PRZECZYTAJ TAKŻE:

  Polowanie na filipińskich szamanów

  Siquijor to pierwsza wyspa, którą zwiedzieliśmy na Filipinach. Filipińczycy nazywają ją Wyspą Voodoo - do dzisiaj odprawia się na niej szamańskie rytuały. Niektórzy twierdzą, że na Siquijor nic ciekawego się nie dzieje. To nudziarze, którzy nie są głodni...
  04/09/2017

  Pierwsze podrygi na wakeboardzie!

  Jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz - mawiał instruktor narciarski w serialu Wojna domowa. Nie inaczej było w tym przypadku. Pływałem już na desce windsurfingowej, surfingowej i kite'owej. Przyszedł czas na wakeboarding!
  20/07/2014

  Wielki powrót na Filipiny

  Nurkowanie z rekinami wielorybimi, sardynkami i żółwiami, skok ze spadochronem, zwiedzanie bajecznych wodospadów i dziewiczych plaż, rytuały z szamanami - to tylko niektóre z atrakcji, które mam zamiar zrealizować na drugich wakacjach życia na Filipinach.
  18/03/2017